Auteur
Column Loege Schilder

Ik hou mijn voorspelling nog een jaar langer vol

door Loege Schilder • Fondsbeheerder Duurzaam Beleggen Flagship Fund • Gepubliceerd op 15 jan 2024

We zijn begonnen aan een nieuw beursjaar. Vorig jaar had ik verwacht dat de energietransitie zou versnellen en dat waarde-aandelen zouden profiteren van de gestegen rente. Ik zat er met beide voorspellingen behoorlijk naast. Maar ik geef het nog niet op.

Door de koersexplosie van de ‘Magnificent 7-aandelen’ (hiermee worden onder andere Apple, Tesla en Meta bedoeld) is het waarderingsverschil tussen waarde- en groeiaandelen nog groter geworden. Hetzelfde geldt voor het verschil tussen largecap-aandelen en smallcap-aandelen. Aangezien overdrijvingen in de markt uiteindelijk altijd nog zijn gecorrigeerd, hou ik mijn voorspelling nog een jaar langer vol: in 2024 liggen er vooral kansen voor kleinere aandelen met een lage waardering. Hoewel de markt al rekening houdt met rentedalingen in de loop van het jaar, is de rente vooralsnog hoger. Dit drukt de economische groei.

Vooral zwakkere bedrijven met relatief hoge schulden zullen daar last van hebben. Kies dus wel voor bedrijven met kwaliteitskenmerken, zoals hoge marges, groei, een sterke balans en een stabiel management. Die zijn beter bestand tegen de economische tegenwind. In onze portefeuille hebben we voornamelijk bedrijven opgenomen met een sterke marktpositie vanwege een concurrentievoordeel, door bijvoorbeeld een goede klantenbinding, technologische voorsprong of schaalvoordelen. In de portefeuille zitten momenteel de Nederland- se bedrijven Ahold, Akzo Nobel, NN Group en Wereldhave.

Alleen voor leden

Word lid en ga direct verder

Als FiscAlert lid heb je onbeperkt toegang tot alle items op de website.

Ja, ik wil ook lid worden

Ben je lid en heb je al een account?