Duurzaam beleggen is niet alleen ‘in’, het levert rendementen op die het traditionele bedrijfsleven naar de kroon steekt. Maar hoe kom je die duurzame bedrijven op het spoor?
Tekst: Loege Schilder
Van oudsher is de (spaar)rente een compensatie voor de inflatie op vermogen. De laatste jaren was de rente weliswaar minimaal, maar de inflatie was dat ook zodat het geld op onze spaarrekeningen zijn waarde redelijk behield (we hebben het even niet over de box 3-heffing!).
Inmiddels hebben we wel een probleem. De rente is nog steeds minimaal en bij grotere bedragen moeten we sinds een tijdje zelfs rente betalen, maar de inflatie is wel hard gestegen. Het begon met het handelsconflict tussen de VS en China. Daarna kwam corona, waardoor het vervoer van goederen uit het Verre Oosten tijdelijk stilviel en productieketens ontregeld werden. Nu is daar nog de oorlog in Oekraïne bijgekomen, waardoor veel onzekerheid is ontstaan over de levering van olie en gas en agrarische basisproducten zoals graan en zonnebloemolie.
Tussen maart 2021 en maart 2022 ging het gemiddelde prijspeil 12 procent omhoog, waarbij energie de grootste boosdoener was. Met dergelijke inflatiepercentages krimpt de koopkracht van het geld in onze portemonnees in een rap tempo. Wat kunnen we daaraan doen?