De recente beursgang van SpaceX leidde direct tot discussie. Volgens de één is het bedrijf fors overgewaardeerd, volgens de ander is dit pas het begin. Financiële media staan alweer vol met koop-, of juist verkoopadviezen en koersdoelen.
Dat vind ik fascinerend. Want wie zegt dat SpaceX te duur is, beweert daarmee ook dat miljoenen andere marktpartijen het mis hebben. De beurskoers is immers de prijs waarop kopers en verkopers elkaar op dat moment vinden. Daarin zit alle beschikbare kennis, verwachting en analyse verwerkt. Natuurlijk kan de markt ernaast zitten. Dat gebeurt regelmatig. Maar waarom zou juist jij nu al weten dat dit zo is? Bij Stoic doen we daarom bewust niet aan het waarderen van individuele bedrijven. Of SpaceX uiteindelijk een wereldsucces wordt of een grote teleurstelling, weet niemand.
Niemand weet of SpaceX een wereldwijd succes wordt of een grote teleurstelling
Wat we wél weten, is dat de wereldeconomie zich blijft ontwikkelen. Sommige bedrijven verdwijnen, andere groeien uit tot ondernemingen die de wereld veranderen. Door wereldwijd gespreid te beleggen, bezitten we ze allemaal. We doen dat, omdat we erkennen dat we niet kunnen voorspellen welke bedrijven de grote winnaars van morgen zijn. Misschien blijkt SpaceX over 20 jaar veel te duur te zijn geweest. Misschien ook niet. Voor je langetermijnrendement is dat uiteindelijk minder belangrijk dan vaak wordt gedacht. Niet de uitkomst van 1 bedrijf bepaalt je financiële toekomst, maar de gezamenlijke waardecreatie van duizenden bedrijven wereldwijd. Zo groeit je vermogen mee met de wereldeconomie en behoud je je koopkracht.
(020) 767 17 25 | [email protected] |