Artikelen

Langs de meetlat: tussenstand

Langs de meetlat: tussenstand

Elke week bespreken we de resultaten van een bank of vermogensbeheerder. Daarbij vergelijken we behaalde rendement met het marktgemiddelde (VBR-index) en de DHZ-portefeuille van FiscAlert. Ook kijken we naar de kosten en naar de informatievoorziening. Zo krijgen we een beeld van hoe de markt presteert. Wie doet het heel goed en waar valt het wat tegen?

Het uitgangspunt is steeds een portefeuille van €500.000 die in een profiel met 90% aandelen en 10% obligaties wordt belegd. In zo’n profiel kan een beheerder maximaal de toegevoegde waarde laten zien.

De partijen die we al hebben besproken vind je in onderstaande tabel. De volgorde is bepaald op basis van de score op rendement. Het marktgemiddelde levert 60 punten op. Haalt een aanbieder het DHZ-rendement dan levert dat 100 punten op. Meer dan 100 punten kan dus ook.

Aanbieder

Score Rendement

Periode vergelijking

Informatie voorziening

Kosten versus gemiddeld

ING Private Banking Vermogensbeheer

84

12 jaar

uitstekend

Iets hoger dan gemiddeld

Bloei

71

12 jaar

uitstekend

Voordeliger dan gemiddeld

Ambassador Vermogensbeheer

25

12 jaar

goed

Duurder dan gemiddeld

Alle beoordeligen zijn geschreven op basis van een belegging van €500.000 in een profiel 90% aandelen en 10% obligaties

Hoe werkt de meetlat?

In de rubriek Langs de meetlat kijken we naar de prestaties van banken en vermogensbeheerders. Daarbij vergelijken we het behaalde rendement van een zeer offensief profiel met de VBR-index en de Doe-Het-Zelf-portefeuille van FiscAlert. Hier lees je hoe de puntentelling werkt, welke periode we meenemen en hoe we omgaan met kosten en transparantie.